تماس باما 09197293403

بلاگ

چیدمان مبل در خانه های کوچک

چیدمان-مبل-در-خانه-های-کوچک

در دنیای امروز آپارتمان ها معمولا کوچک هستند و طبعا نشیمن کوچکی دارند و فضا برای قرار دادن مبلمان و یا هر چه مورد علاقه ما کم است .گاهی از کوچکی نشیمن کلافه شده و نمی دانیم آنها رو در کجا قرار دهیم تا هم فضای کافی برای رفت و آمد داشته باشیم و هم نشیمن ما زییا و بزرگ به نظر برسد در این مقاله سعی داریم به شما کمک کنیم تا از فضای های موجود در منزل تان به نحو احسن استفاده کنید .

چیدمان ضروری

برای چیدمان بهتر ما باید در نظر بگیریم از کدام مبل یا راحتی بیش تر استفاده می شود در مرحله بعد مبل اصلی رو در مرکز قرار داده و چیدمان رو طبق آن انجام می دهیم مبل ها رو بهم نچسبانید از دیوار فاصله دهید و در مرکز آن از میز استفاده کنید .

عنصر سازی

یک میز،شومینه ،تلویزیون شما می تواند یک کانون یا عنصر اصلی باشد چیدمان را برحسب آن قرار دهید .

تعادل سازی

همواره از خود بپرسید چگونه در منزل برای چیدمان وسایل تعادل ایجاد کنید آزمون خطا انجام دهید مبلمان رو جابه جا کنید و به تعادل برسید !

نکته یک مبل بزرگ برای یک نشیمن کوچک مانند وصله ناجور است و فضا را کوچک نشان می دهد .

نور

یکی از فاکتورهای مهم برای بزرگ و دلباز نشان دادن فضا نور کافی است اگر شما پنجره های بزرگ دارید باید به شما تبریک گفت .از نور به اندازه کافی بهره ببرید تا منزل شما بزرگ به نظر برسد مبل بزرگ دو یا سه نفره را زیر پنجره با فاصله از دیوار قرار دهید .

اتاق مستطیل

برای اتاق مستطیل شکل دو مبل بزرگ را دقیقا روبروی هم قرار دهید سمت راست از صندلی های تک نفره که این روزا به فور در بازار یافت می شوند و بسیار زیبا و کاربردی هستند قرار دهید مبل تک نفره را هم در سمت چپ بگذارید طوری قرینه سازی کنید که وقتی کسی وارد اتاق شما می شود متوجه نظم دلپذیر آن شود .

اتاق مریع

اگر اتاق کوچک و مربعی شکل دارید که شما را دچار سردرگمی کرده برای نحوه چیدمان مبل کرده است نگران نباشید از یک مبل دو یا سه نفره در یک جفت استفاده کنید در مقابل آن دو یا سه مبل تکی بگذارید وسط رو میز بگذارید و از اتاق نقلیه خود لذت ببرید لازم نیست یک کاناپه ۷ نفره استفاده کنیم وقتی جایی برای آن نیست به مبلمان چهار یا سه نفره اکتفا کنید .

مبلمان ال

به دلیل نداشتن دسته و یکپارچه بودن گزینه مناسبی برای پذیرایی کوچک آپارتمان های امروزه است اکثر این‌مبل ها دو قطعه کوچک دارند که بهتر است با کمی فاصله از دیوار نزدیک هم بگذارید میز رو وسط قرار دهید تلویزیون یا شومینه را مرکز کانون در نظر بگیرید .

چیدمان مبل در اتاق نشیمن نباید بصورت منسجم باشد بلکه با فاصله کمی از دیوار قرار دهید در انتخاب مبلمان رنگ های کرم آیی نیلی لیمویی آجری به منظور بزرگ نشان دادن در نظر بگیرید فرش کرم هم موجب خطای دید میشود از رنگ ها نهراسید از وجود آن ها بهره بگیرید و اتاق نشیمن خود را بزرگ جلوه دهید

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای شروع آماده هستید؟

با یک متخصص ظریف کاور صحبت کنید (09219255242)